تبلیغات
قیمت دوره آموزش تعمیرات تخصصی کولر گازی و اسپیلت - مراحل ثبت برند در کرج

مراحل ثبت برند در کرج

نویسنده :خانم معین
تاریخ:چهارشنبه 20 تیر 1397-07:43 ب.ظ

مراحل ثبت برند و علامت تجاری در کرج

علامت تجاری نمادی است جهت  تمایز و معرفی کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده توسط اشخاص حقیقی و حقوقی (نهادها ، موسسات، شرکتها)
براساس قوانین تجارت  تعریف علامت‌، علامت جمعی و نام تجاری از این قرار است :
الف ـ علامت یعنی هر نشان دیداری و به نوعی گرافیکی كه معرف و تمیز دهنده  كالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی از یکدیگرباشد.
ب ـ علامت جمعی یا اشتراکی یعنی هر نشان قابل رویت و تصویری كه تحت عنوان علامت جمعی در اظهارنامه ثبت معرفی شود و معرف کالاها و خدمات اعضای  اتحادیه، کانون ، صنف، گروه یا انجمن خاصی باشد و حاکی از خصوصیات مشترک مانند کیفیت و ماهیت کالاها یا خدمات اعضای این گروها باشد.
               ج ـ نام تجارتی یعنی اسم یا عنوانی كه معرف و شناساننده شخص حقیقی یاحقوقی باشد.


فواید ثبت برندو ثبت علائم تجاری                                                    
تضمین تمیز دادن محصولات از یکدیگر توسط مشتریان
شرکت‌ها را  قادر می سازد که محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
بهترین ابزار بازاریابی و اساس  تبلیغات و کسب اعتبارو شهرت برای شرکت‌ها هستند.
با اعطایی مجوز استفاده از آنها به اشخاص ثالث منبع درآمدی  از محل امتیازها برای مالک علامت محسوب می شوند.
جز لاینفک عقد توافق نامه اعطای نمایندگی هستند.
دارایی ذهنی و معنوی اشخاص و شرکتها محسوب می شوند.
مشوق شرکت‌ها برای  حفظ یا بهینه سازی  کیفیت  و ویژگی های محصولات هستند.
با استفاده از آنها ممکن است روند اخذ وام تسهیل گردد.

دلایل حمایت از علائم تجاری و حقوق حاصله  از ثبت علامت تجاری

امروزه اکثریت تجارو فعالین اقتصادی به اهمیت استفاده ازعلائم تجاری به منظور تمایز دادن محصولات و خدماتشان پی برده‌اند، اما بسیاری از این افراد هنوز متوجه اهمیت حمایت ازعلائم تجاری از طریق ثبت برند در کرج نمی باشند.

پس از ثبت علامت مالک آن طبق قانون ثبت علائم تجاری از حقوق حمایتی برخوردار می شود که به موجب آن می‌تواند از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث با علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه علامت تجاری وی هستند ممانعت به  عمل آورد.
اگر علامت تجاری خود را ثبت نکنید و رقبا از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه‌ای است که موجب اشتباه می گردد برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده کنند ، سرمایه‌گذاری شما در بازاریابی یک محصول ممکن است برای شما بی  فایده  باشد و به نفع رقبا تمام شود. . زیرا  اگر یکی از رقیبان از علامت تجاری یکسان یا مشابه علامت تجاری ثبت شده دیگری استفاده کند، ممکن است مصرف کنندگان  تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است و در نتیجه کالای رقیب راخریداری کند. این امر نه تنها از سود شخص یا شرکت کاسته  و مشتریان را گمراه می کند ، بلکه به شهرت  و اعتبارصاحب علامت نیز خدشه وارد می کند  ، خاصه  اگر محصول رقیب کیفیت نازلتر از کیفیت کالای شما داشته باشد.
با توجه به نقش علائم تجاری درتعیین میزان رشد و موفقیت یک محصول در بازار ، ضمانت اینکه در بازارهای هدف به ثبت رسیده باشد لازم  است.
مضاف بر اینکه اعطای اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده به شرکت‌های دیگر بسیار آسان‌تر است و در نتیجه می‌تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص بوجود آورد یا مبنای عقد قررداد اعطای نمایندگی فروش باشد.
گاهی اوقات، یک علامت تجاری ثبت شده که در میان مشتریان معرفی شده و بازار خاص خود را دارد، ممکن است به منظوردریافت منابع مالی یا وام ازموءسسات مالی استفاده شود که به طرز موثری از اهمیت علائم برای موفقیت مشاغل به حساب می آید.


مدت زمان اعتبارعلائم تجاری در کرج
 مدت اعتبار قانونی گواهی ثبت علامت تجاری معادل  ده سال است. این مدت با درخواست صاحب علامت  برای دوره‌های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه مربوطه ، قابل تمدید است‌. یك مدت زمان ارفاقی  برابر با شش ماه كه از زمان پایان اعتبار علامت شروع می‌شود، برای پرداخت هزینه تمدید، به همراه پرداخت جریمه تأخیر برای تمدید علامت منقضی شده درنظر گرفته می‌شود.


علائم تجاری که  قابلیت ثبت دارند

هر واژه، حرف یا حروف، ارقام، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا آمیزه ای  از آنها که برای معرفی کالاها یا خدمات بکار رود، علامت تجاری به حساب می آید. در برخی کشورها‌، لوگوهای تبلیغاتی نیز جز علامت تجاری به حساب می آیند و در ادارات ملی ثبت علائم تجاری به عنوان علامت تجاری به ثبت می رسند.  امروزه بالارفتن تعداد کشورها اجازه می‌دهد شکل‌هائی از علائم تجاری که قبلا مرسوم نبوده‌اند نیز ثبت شوند ماز قبیل  رنگ‌ها، علائم سه بعدی (شکل یا بسته‌بندی کالاها)، نشان‌های سمعی (صداها) یا نشان‌های بویایی با اینحال، بسیاری از کشورها برای آنچه که بعنوان علامت تجاری قابل ثبت هستند محدودیت‌هایی در نظر گرفته اند وعموما" اجازه ثبت نشان‌هائی را می‌دهند که قابل رویت یا گرافیکی هستند.


شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تقاضای ثبت برند در کرج
قبل از هر چیز لازم به ذکر است، که می توانید علامت تجاری را به دو شکل حقیقی و حقوقی به ثبت برسانید . تنها تفاوت  بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز آن  است.برای شخص حقیقی همه ی مدارک باید به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد و  در مدارک لازم برای شخص حقوقی تمام  مدارک ومجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه ی مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد. لازم است قبل از شروع ثبت برند در کرج  مدارک ذیل را تدارک دیده  و آن ها را اسکن نمایید.
مدارک اشخاص حقوقی
        1.کپی اسناد ثبتی شرکت به همراه آگهی تاسیس و و آخرین آگهی تغییرات
         2. کپی از مجوز فعالیت  شرکت ، این مجوز ممکن است به نام مدیر عامل نیز باشد.
3.        کپی کارت بازرگانی برای ثبت برند به شکل لاتین
4.        کپی مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
5.        نمونه تصویری علامت تجاری مد نظر با ابعاد 10*10
6.        مهرشرکت
 مدارک ثبت برند به نام اشخاص حقیقی
1.        کپی مدارک احراز هویت شخص متقاضی
2.        کپی جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط با زمینه تولید و خدمات  
3.        کپی کارت بازرگانی برای ثبت برند به زبان انگلیسی
4.        نمونه علامت تجاری در ابعاد 10*10
قابل ذکر است، اسم یا عنوانی که ماهیت یا طریقه ی استفاده از آن بر خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه  باشد و یا موجبات فریب  عامه مردم را فراهم کند، نمی تواند به عنوان یک نام تجاری به کار رود و غیر قانونی تلقی می گردد. علاوه براین موارد، هر گاه خواهان ثابت کند که مالک علامت ثبت شده از آن به تنهایی و یا بر خلاف ضوابط مندرج در قانون استفاده کرده و یا اجازه ی استفاده از علامت جمعی  را  غیر قانونی صادر نموده یا به نحوی از علامت جمعی استفاده کند یا اجازه ی استفاده از آن را بدهد که موجب فریب مراکز تجاری یا  عمومی نسبت به مبدا و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط گردد، دادگاه علامت جمعی را لغو و باطل اعلام  می کند.
سایر مطالب وبلاگ :نوع مطلب : برند کرج 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
دانلود سریال - دانلود سریال سفارش گن ساعت شنی - سفارش گن ساعت شنی گن لاغری مردانه - گن لاغری مردانه کوچک کننده بینی نوزآپ - کوچک کننده بینی نوزآپ بشقاب میناکاری پنل اس ام اس تبادل لینک رایگان - . تبادل لینک- تبادل لینک محصولات دست ساز تو و ما - بهترین فروشگاه محصولات دست ساز